×
Wojciech Hoeft
Urodzony 1967 w Gdyni, mieszka i pracuje w Berlinie. W latach 1992–2000 studiował w Fachhochschule Bielefeld w Niemczech na wydziale komunikacji wizualnej, na kierunku rzeźby i uzyskał dyplom w 2000 roku.
Credo: Jako artysta rzeźbiarz staram się pojąć człowieka poprzez jego fizjonomię jak również przez nią, z nim komunikować się. Dlatego właśnie tworzę rzeźby figuratywne. Przed nami stoi rzeźba jako obiekt i jest ona przez nas odczytywana jako nasze odzwierciedlenie. W mojej pracy artystycznej wykorzystuję ten prosty fakt aby wywołać u odbiorcy odczucia które wyrażamy poprzez ciało i dalej z tym związane wyobrażenia i asocjacje. Cel ten osiągam w moich rzeźbach poprzez kompozycję formy i zmianę fizjonomii. Przekraczam pozorną granicę statyczności i fizjonomicznych możliwości, w ten sposób konfrontuje widza z wyobrażeniem o swoim ciele i samym sobą, staram się tez poprzez moją sztukę zrelatywizować te wyobrażenia. Celem mojej pracy artystycznej jest to aby poruszyć widza, wzbogacić o nowe emocje i doznania estetyczne. Jestem przekonany, że w sztuce poznanie nie odbywa się drogą racjonalną, a bardziej gdy podczas odbioru dzieła powstaje nowa wartość, wartość czyli byt w sensie filozoficznym.
1994 Pierwsza nagroda w konkursie na pomnik partnerstwa miast Bad Oenhausen (Niemcy) – Fismes (Francja), Realizacja. 1996 stypendium DAAD we Florencji. 2000 Pierwsza nagroda w konkursie na pominik Haller Willem w Halle w Westfalia (Niemcy), realizacja. 2002 sympozjum rzeźby z brązu w Csongrad (Węgry) 2005 -2008 Praca w zarządze Koloni Artystów Milchhof e.V. w Berlinie. 2007 nominacja do „Sächsischer Skulpturen-preis 2007" w Chemnitz ( Niemcy), wystawa. 2008 finalista konkursu na pomniki i zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Berlinie „Kunst für Dr. Caligari, wystawa 2008 załorzyciel grupy rzeźbiarzy KernForm Berlin. 2010 IV Polsko – Niemieckie Sympozjum i Warsztaty Ceramiczne, Szczecinie. 2012 wystawa indywidualna „Schwebe" w galerii Schmidt Marc, Berlin. 2013 Wystawa "Kunst jetzt Drusen!" Kunstverein Tiergarten w Galerii Nord, Berlin. 2013 Wystawa „Witajcie, 4 Artistes de Pologne" w galerii Chybulski w Vill sur Jarnioux (Francja) 2014 Plener rzezbiarski, wystawa „Who Is Afraid of Figurative Sculpture" i nominacja do nagrody imieniem Gustava Seitz w Trebnitz (Niemcy). 2015 wystawa „Gentrfiɔkation Salon " z grupą rzeźbiarzy KernForm w Koloni ( Niemcy). 2016 wystawa indywidualna „Powrót Wielkoludów" w Gdańskiej Galerii Miejskiej
Filters
Categories
Availability
Height (cm)
-
Width (cm)
-
Depth (cm)
-
Show moreShow less

List of products by artist Wojciech Hoeft

Filters

There are 2 products.

Showing 1-2 of 2 item(s)

Wojciech Hoeft
Material / Technique
resin, steel
Height (cm)
100
Width (cm)
40
Depth (cm)
310

Ask about product price

Pływak

Pływak


Please fill below informations. Customer service will contact with You soon as is possible.

*

* Required fields

Cancel or  

  • New product

Wojciech Hoeft
Material / Technique
resin
Height (cm)
80
Width (cm)
300
Depth (cm)
23

Ask about product price

Oddech

Oddech


Please fill below informations. Customer service will contact with You soon as is possible.

*

* Required fields

Cancel or  

  • New product

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password
close Shopping Cart