×
Mariusz Dydo

Wykształcenie


Mariusz Dydo to urodzony w 1979 r. w Tarnowie artysta. Ze sztuką jest związany od lat szkolnych – w 1999 r. ukończył PLSP im. Artura Grottgera w rodzinnym mieście na specjalizacji z meblarstwa artystycznego. Edukację z zakresu sztuk plastycznych kontynuował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, gdzie obronił dyplom na Wydziale Rzeźby w pracowni Jerzego Nowakowskiego.

W 2007 r. Dydo założył własną pracownię, gdzie realizuje wiele projektów autorskich, oraz zlecenia klientów. Jednym z większych projektów rzeźbiarza były tworzone wspólnie ze Zbigniewem Blajerskim pełnopostaciowe figury do Ołtarza Ojczyzny w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie. W swojej karierze artysta osiągnął wiele sukcesów m.in. pierwszą nagrodę w konkursie Rozdroża Wolności (2015 r.) za zaprojektowanie instalacji artystycznej „Ułóż sobie WOLNOŚĆ" – realizacja.

Mariusz Dydo – charakterystyka pracy artysty


Tematyka dzieł artysty zakrawa o różne motywy, jednak najczęściej są to zwierzęta, oraz postaci. Do najbardziej rozpoznawalnych rzeźb Dydo należą te, które powstają w cyklach, m.in. „Żubry" i „Lady Venus". Świat fauny ma duże znaczenie dla artysty, który odnalazł w zwierzętach obszerne źródło inspiracji i oprócz żubrów chętnie tworzy figurki dzików, ptaków, czy niedźwiedzi polarnych. Rzeźbiarz wykonuje także wizerunki postaci, często nawiązując do popkultury, a nawet sztuki archaicznej.

Seria figur „Lady Venus" jest łącznikiem pomiędzy sztuką starożytną a nowoczesną. Artysta bawi się z odbiorcą stosując zaskakujące połączenie motywów. Niecodzienne zestawienie postaci Marylin Monroe z Wenus z Willendorfu niespodziewanie doskonale ze sobą współgra i pokazuje popularne tematy w zupełnie nowej odsłonie. Wśród postaci Lady Venus, w portfolio Mariusza Dydo znajdują się również rzeźby torsów, gdzie uwaga artysty skupia się na aspekcie anatomii człowieka.

Jak tworzy Mariusz Dydo?


Do najczęściej używanej przez artystę techniki należy ceramika malowana podszkliwnie i szkliwiona. Jako wykończenie niektórych rzeźb, Dydo stosuje także 24-karatowe złoto. Prace rzeźbiarza charakteryzują się intensywną kolorystyką i dekoracyjnymi wzorami, w których od czasu do czasu kryje się manifest poglądów społecznych artysty. Sztuka Mariusza Dydo jest lekka w formie i przekazie, czym zdobywa serca licznego grona odbiorców.
Filters
Categories
Availability
Show moreShow less

List of products by artist Mariusz Dydo

Filters

There is 1 product.

Showing 1-1 of 1 item(s)

Mariusz Dydo
Category
Sculpture
Subcategory
ceramics
Material / Technique
glazed ceramics
Height (cm)
19
Width (cm)
13
Depth (cm)
39
Topic
Animal studies
Pop-art

Ask about product price

Ryś model Dots

Ryś model Dots


Please fill below informations. Customer service will contact with You soon as is possible.

*

* Required fields

Cancel or  

close Shopping Cart