×
Arkadiusz Szwed
PL

Urodzony w 1969 roku w Kąkolewnicy na Lubelszczyźnie. Ukończył studia historyczne na UMCS w Lublinie. W 2008 roku założył autorską pracownię ceramiczną, porzucając korporacyjne okowy. Wykonuje małe i średniej wielkości rzeźby ceramiczne, w których stale przewija się motyw drogi, przemijania i ciągłych marzeń o lataniu. Należy do Związku Polskich Artystów i Plastyków oraz kilku innych, z których żaden nie jest związany z jakąkolwiek partią polityczną. Jak precyzyjnie obliczono na dzień 1 stycznia 2024, jego rzeźby zawędrowały do 52 krajów, w tym najwięcej do Stanów Zjednoczonych, a najdalej na Alaskę, Nową Zelandię czy Santiago w Chile. Brał udział w wielu wystawach w galeriach sztuki oraz na aukcjach w domach aukcyjnych.

Wystawy:
2024 - wystawa zbiorowa, Galeria Art in House, Warszawa;
2022 - wystawa zbiorowa „Laboratorium Rzeźby," Galeria Totuart, Warszawa;
2021 - wystawa zbiorowa „Laboratorium Rzeźby," Galeria Totuart, Warszawa;
2017 - wystawa indywidualna „Klepsydra sztuki", Galeria Leonardo, Kazimierz Dolny;
2016 - Artik Art & Architecture, San Jose, USA;
2016 - wystawa indywidualna „Poezja zamknięta w glinie. Wystawa rzeźby ceramicznej", Galeria Oranżeria, Radzyń Podlaski;
2011 - wystawa indywidualna „Ceramika Jednorożce i anioły", Galeria Oranżeria, Radzyń Podlaski;
2010 - ekspozycja ceramiki, Pałac Jabłonowskich, Kock.

ENG

Born in 1969. Lives in Dąbrowica near Lublin. In 2006, he founded his own ceramic studio, leaving behind the corporate shackles. He creates small and medium-sized ceramic sculptures, in which the motif of the road, passing, and constant dreams of flying is recurrent. He is a member of the Union of Polish Artists and Designers and several other associations, none of which is affiliated with any political party. As precisely calculated on September 1, 2020, his sculptures have found their way to 43 countries.

List of products by artist Arkadiusz Szwed

No products available yet

Stay tuned! More products will be shown here as they are added.

close Shopping Cart