×
Jerzy Dobrzański
Urodzony w Rzeszowie w 1976 roku rzeźbiarz, projektant, absolwent warszawskiej ASP na Wydziale Rzeźby. Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej - stypendium w Pratt Institute w Nowym Jorku w 2012 roku, oraz stypendysta Ministra Kultury 2018 r. W 2015 r. uzyskał tytuł doktora w dziedzinie Wzornictwo Przemysłowe na Wydziale Form Przemysłowych Krakowskiej ASP.
W latach 2014-18 adiunkt na Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadził Pracownię Systemowego Projektowania Produktu na kierunku Wzornictwo.

Przestrzeń publiczna jest jego naturalnym środowiskiem ekspozycji i eksploatacji twórczej. Projektuje obiekty przestrzenne i rzeźby funkcjonalne głównie inspirowane społecznym stanem ducha, ciała i umysłu. Przeciwny wszelkim przejawom nietolerancji, wykluczania i braku empatii.
Własną metodologię projektową konstruuje w oparciu o pojęcie modułu i szeroko pojętej modularności jako manifestacji uniwersalnej zasady ekonomii w naturze. Za swoje projekty otrzymał nagrody: Must Have na Łódź Design Festiwal w Łodzi czy Top Design Award na Arena Design w Poznaniu.

Filters
Categories
Availability
Show moreShow less

List of products by artist Jerzy Dobrzański

Filters

There is 1 product.

Showing 1-1 of 1 item(s)

Jerzy Dobrzański
Material / Technique
composite
Height (cm)
285
Width (cm)
45
Depth (cm)
35

Ask about product price

Yoni II

Yoni II


Please fill below informations. Customer service will contact with You soon as is possible.

*

* Required fields

Cancel or  

  • New product

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password
close Shopping Cart