×
Michał Jackowski
Artysta rzeźbiarz, urodzony 14 września 1978 roku w Białymstoku. W 2003 roku ukończył studia z dyplomem magistra sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od ponad 15 lat w swojej białostockiej pracowni tworzy w zakresie małych form rzeźbiarskich jak również realizuje rozwiązania pomnikowe, wnętrza sakralne oraz wykonuje realizacje dla przestrzeni urbanistycznych. Białostocki rzeźbiarz często podkreśla, iż inspiracją do pracy jest dla niego rodzina i relacje w rodzące się w niej. A jest ich wiele, gdyż wraz ze swoją żoną i siedmiorgiem dzieci tworzą unikalną kolekcję osobowości.
W 2017 roku jego cykl prac pt. "Antique Games" został zaprezentowany na Międzynarodowym Biennale Sztuki we Florencji i wyróżniono go dwoma nagrodami. W 2018 roku prace artysty gościły na wystawach i pokazach sztuki w Londynie, Zurychu, Como oraz Bazylei na ArtBaselWeek. W 2019 roku zdobyły dwie nagrody w Rzymie, podczas pokazu Artrooms Roma. Rok 2019 przyniósł jeszcze dwie nagrody na międzynarodowej wystawie w Londynie, gdzie Jackowski został uhonorowany nagrodą instytucji Artlove.uk, oraz Vastari i zaproszony do współpracy przez międzynarodową galerię Continiego - Cris Contini Contemporary. Galeria od 2020 zaczęła współpracę z artystą w Anglii, we Włoszech, we Francji,w Niemczech oraz Szwajcarii. Zwieńczenie 2019 roku to duża wystawa w Operze i Filharmonii Podlaskiej pod patronatem Sułtanatu OMANU.
Także w 2019 prace Jackowskiego jako jednego z nielicznych Polaków zaprezentowane zostały w Miami na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Scope podczas ArtBasel Miami Week i zostały zakupione do amerykańskich i meksykańskich prywatnych kolekcji.
W 2020 r. otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku za dotychczasowy całokształt pracy twórczej.
Od 2020 roku Michał Jackowski współpracuje w Polsce z Artutito-Exquisite Art Gallery prowadzoną przez Jakuba Fijewskiego, która eksponuje prace artysty w apartamentach przy ul. Złotej 44, w Hotelu Europejskim oraz w Hali Koszyki w Warszawie.

Artikel der Marke Michał Jackowski

No products available yet

Stay tuned! More products will be shown here as they are added.

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password
close Shopping Cart