close
Po prostu zacznij szukać...
keyboard_arrow_left powrót
59

Klaudia Zielińska

Sny o chińskiej laleczce

Materiał/Technika: olej na płótnie

Wymiary: 40 x 60 cm

Cena wywoławcza: 2 000 zł

Estymacja: 3 000 zł - 4 000 zł

W 2012 roku obroniła dyplom z Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się malarstwem figuratywnym, pozostając pod silnym wpływem tradycyjnego rzemiosła. Twórczość artystki oscyluje wokół trzech klasycznych tematów: postaci, martwej natury i pejzażu, a ton tym kompozycjom nadają towarzyszące jej nastroje refleksji i nostalgii. O ulotnych wrażeniach opowiada, tworząc na płótnie intymne światy, złożone z głębokiego światłocienia i subtelnego detalu. Inspiracje do pracy z modelką lub aranżacji martwej natury czerpie zarówno z własnych wspomnień, dzieł mistrzów malarstwa końca XIX wieku jak i fotografii tegoż okresu. Pierwsza indywidualna wystawa artystki odbyła się w styczniu 2022 w Dworze Artusa w Toruniu.

Podatki i opłaty

This site is registered on wpml.org as a development site.