close
Po prostu zacznij szukać...
keyboard_arrow_left powrót
27

Joanna Sarapata

Gold Ballerina

Materiał/Technika: olej na płótnie, szlagmetal

Wymiary: 120 x 120 cm

Cena wylicytowana: 22 000 zł (Sprzedaż warunkowa)

Obiekt posiada cenę gwarantowaną

Cena wywoławcza: 20 000 zł

Estymacja: 35 000 zł - 45 000 zł

Urodzona w 1962 roku w Warszawie. Absolwentka paryskiej L'ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts. Poza malarstwem zajmuje się scenografią i plakatem. W 1986 r. zdobyła główną nagrodę w konkursie na plakat, organizowanym przez elitarną Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu.
Artystka podkreśla, że maluje emocjami. W jej pracach odnajdziemy namiętności, marzenia, ale także wahania, smutki i niepokoje. Od lat domeną twórczości artystki pozostaje akt kobiecy, w tym próba uchwycenia zagadki i tajemnicy kobiecej natury. Najczęściej przedstawia kobiety silne i niezależne, a zarazem niezwykle wrażliwe. Cechą charakterystyczną prac artystki jest portretowanie kobiet bez oczu, z których instynktownie próbujemy odczytać emocje. U Joanny Sarapaty to właśnie ciało, jego ułożenie, poza i gest wyrażają kobiece nastroje, ukryte pragnienia i rozterki - co zdaniem krytyków, stanowi subiektywny przewodnik po kobiecej naturze, przedstawiający jej złożoność i nieobliczalność. Za źródło inspiracji wskazuje atmosferę europejskich miast, kino, muzykę oraz książki. Prace powstają zwykle na płótnie bądź kartonie. Dzięki umiejętnym zastosowaniu technik mieszanych - akwarela, tusz, pędzel i piórko – jej obrazy są lekkie, ulotne. Swoje prace wystawia od 1987 r., m.in. we Francji, Hiszpanii, Monako, USA i w Chinach.

Podatki i opłaty

- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5% (dla wyższych kwot proporcjonalnie maleje do 0,25%, szczegóły w regulaminie).

This site is registered on wpml.org as a development site.