close
Po prostu zacznij szukać...
keyboard_arrow_left powrót
12

Rafał Kapica

Światło czerwone

Materiał/Technika: olej na płótnie

Wymiary: 95 x 65 cm

Cena wylicytowana: (Brak ofert)

Obiekt posiada cenę gwarantowaną

Cena wywoławcza: 3 000 zł

Estymacja: 5 000 zł - 7 000 zł

Artysta urodzony w Pyskowicach. Absolwent wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom obronił w pracowni Eugeniusza Get-Stankiewicza.
Należy do twórców wielowymiarowych, nieograniczających się do jednego tematu. W jego zróżnicowanym pod względem treści i formy malarstwie widoczny jest oryginalny kolor oraz technika. Wszystkie jego obrazy łączy próba uchwycenia światła, zamknięcia czasu bądź ruchu, doświadczenia przestrzeni.
Cechy charakterystyczne jego twórczości to pulsowanie i migotanie barwy, wyróżniająca się faktura, kolor nakładany kropkami i plamami, kontrasty barw dopełniających oraz laserunek. Czasem na płótnie widoczny jest symboliczny i piktograficzny rysunek, najczęściej uzyskany reliefem. Artysta konsekwentnie tworzy w tradycyjnej technice malarstwa olejnego na lnianym płótnie. W formie jego twórczości widoczne są naprzemienne wpływy op-artu, impresjonizmu i ekspresjonizmu. Treść obrazów Kapicy to szeroko rozumiany symbolizm, mniej lub bardziej balansujący na pograniczu abstrakcji.

Podatki i opłaty

This site is registered on wpml.org as a development site.