close
Po prostu zacznij szukać...
keyboard_arrow_left powrót
1

Wojciech Siudmak

Ammarage Anonyme

akryl na płótnie, 81 x 65 cm

Sygnowany w prawym dolnym rogu: "W. SIUDMAK 04/19"

Wojciech Siudmak urodził się 10 października 1942 r. w Wieluniu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w École des beaux-arts w Paryżu. Od 1966 roku mieszka i tworzy we Francji. Jest jednym z najbardziej znanych polskich malarzy, a jego dzieła są rozpowszechnione na całym świecie i ilustrują książki, pojawiają się na okładkach płyt oraz plakatach wydarzeń artystycznych i prestiżowych imprez. Poza malarstwem, rysunkiem i ilustracją uprawia rzeźbę, projektuje scenografie, a nawet meble. Uważany jest za czołowego przedstawiciela tzw. realizmu fantastycznego w sztuce. Jego styl zakorzeniony jest w surrealizmie i odwołuje się do twórczości Salvadora Dalego i René Magritte'a. Artysta w wirtuozowski sposób oddaje trójwymiarowość, przywodząc na myśl renesansowych i barokowych mistrzów. Urzeka swoją wyobraźnią i bogactwem intelektualnym. Jego dzieła są pełne fantastycznych postaci i nieoczywistych połączeń. Wojciech Siudmak jest laureatem wielu nagród i został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Wielkim Złotym Medalem Akademii Art-Sciences-Lettres. Jego twórczością fascynował się m.in. Frederico Fellini, a obecnie George Lucas i Denis Villeneuve – reżyser nagrodzonej Oskarami „Diuny", którego twórczość Siudmaka zainspirowała do stworzenia nowej ekranizacji powieści. Prace Siudmaka były wielokrotnie pokazywane na wystawach w Polsce i za granicą. Pierwsza retrospektywna wystawa odbyła się w 1989 roku w Musée d'art moderne w Paryżu, a jedna z kolejnych – na Wieży Eiffla – dziesięć lat później. Również z okazji rozpoczęcia nowego milenium prace artysty były wyświetlane na świątyni Ramzesa III w Luksorze.

Cena wylicytowana: 260000 zł

Podatki i opłaty

- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.

This site is registered on wpml.org as a development site.