×
Jacek Pałucha
Urodził się w 1966r. w Częstochowie. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom otrzymał w 1993 r. w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Pierwszą indywidualną wystawę miał w Paryżu - jeszcze w trakcie trwania studiów.

Równocześnie z malarstwem Jacek Pałucha zajmował się muzyką. Był założycielem, wokalistą i twórcą sukcesu zespołu „Formacja Nieżywych Schabów".

Wydał w 1989 roku płytę „Wiązanka Melodii Młodzieżowych" zawierającą największy jego przebój „Klub wesołego szampana" czyli „Chciałabym , chciała...". Po odejściu z Formacji pochłonęły go studia malarskie chociaż z muzyką nigdy nie zerwał. Wydał płyty z zespołami o nazwach : „Furmanka", „Super Pałka i Najeźdźcy z Kosmosu" oraz „Superpałka". W 1993 roku ujawnił swój kolejny talent – tym razem aktorski. Zagrał główną rolę w filmie Łukasza Wylężałka „Balanga" laureata nagrody na festiwalu polskich filmów w Gdyni.

Jacek Pałucha nigdy nie narzekał na brak propozycji wystaw. Po pierwszych wystawach we Francji, wystawie dyplomowej w Galerii 3xA w Warszawie, nie było roku bez udziału w wystawie indywidualnej bądź zbiorowej. Wystawiał wielokrotnie w Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Danii, oczywiście w Polsce. Od 2001 roku współpracując z „The Society for Arts" rozpoczął cykl wystaw w USA. Jego obrazy pokazywane były w Chicago, Seattle,Huston, Charlotte. Po wystawie w Charlotte obrazy mistrza trafiły do największej prywatnej kolekcji współczesnego malarstwa polskiego –Chrisa Sztybera. Album zawierający dzieła z tej kolekcji to „Mój drugi świat"- Kolekcja Malarstwa Polskiego.

Pałucha jest też autorem wielu okładek płyt (Vacances Prolongees francuskiej grupy „Les VRP" czy Spokojnie grupy „KULT"), współpracował jako ilustrator m.in. z „Rzeczpospolitą", „Gazetą Wyborczą", „Jazzie Magazine", „Mida", i wieloma innymi magazynami i czasopismami ceniącymi humor i wnikliwą obserwację otaczającego nas świata. Projektował plakaty teatralne i ilustrował książki. Jacek Pałucha nie jest obojętny na cierpienie innych. Zawsze chętnie pomaga biednym, chorym. Swoje obrazy przekazał na niezliczoną ilość aukcji charytatywnych . Jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta w Dziedzinie Kultury w roku 2009. W 2019 roku otrzymał odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Zasłużony dla Kultury Polskiej".

W życiu prywatnym jest mężem Ilony i ojcem: Zofii ,Karola i Leona .

Pasjonat wycieczek rowerowych, żeglarstwa i ogrodnictwa.

List of products by artist Jacek Pałucha

There is 1 product.

Showing 1-1 of 1 item(s)

Category
Painting
Subcategory
Oil
Material / Technique
oil on canvas
Format
level
Height (cm)
70
Width (cm)
140
Year
2021

Ask about product price

Atak pijanego A. Kmicica z kompaniją na zbiory malarstwa po dobrodzieju

Atak pijanego A. Kmicica z kompaniją na zbiory malarstwa po dobrodzieju


Please fill below informations. Customer service will contact with You soon as is possible.

*

* Required fields

Cancel or  

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password
close Shopping Cart