×
Dominika Remez
Dominika Remez to malarka urodzona w 1984 roku. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu na kierunku Konserwacja i Restauracja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. Interesuje ją głównie twórczość na dużych formatach. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym oraz projektowaniem i wykonywaniem murali. Niemniej jednak, w jej portfolio można również znaleźć obrazy akrylowe i malowane żywicą epoksydową. Wśród jej obrazów dominują portrety; wśród murali ma na koncie dzieła artystyczne, patriotyczne, historyczne i reklamowe. We wcześniejszych latach swojej kariery zajmowała się także fotografią.

Charakterystyka sztuki Dominiki Remez


Twórczość Dominiki Remez odzwierciedla zamiłowanie artystki do klasycznego piękna i odważnej kolorystyki. Kluczową inspiracją dla Remez jest otaczający ją świat i zaskakujące zestawienia barw w naturze. Dlatego zarówno na obrazach, jak i muralach, znaczącą rolę odgrywają kolor i motywy roślinne. Ulubione techniki dawnych mistrzów łączy z nowoczesnością budując swoje obrazy na zasadach kontrastu i zachowując nowoczesny ton. Często pozwala dwóm barwom dominować cały obraz. Zazwyczaj zestawia wtedy ze sobą barwę ciepłą i zimną w nieoczywistym, jaskrawym połączeniu, które dodatkowo zyskuje na mocy dzięki dużemu formatowi.

Często stosuje także dawne techniki malarskie do wykonywania kopii i portretów stylizowanych na obrazy z dawnych epok. Dodatkowo, jej fascynację sztuką wcześniejszych lat widać w mnogości portretów znanych artystów, którzy odegrali kluczową rolę w świecie malarstwa lub innych dziedzin sztuki. Na obrazach Remez znajdziemy np. Salvadora Dali, Pablo Picasso, Marylin Monroe czy Michaela Jacksona.

Jak mówi artystka, obrazy czasem jej się śnią. Natychmiast wtedy wstaje i wykonuje szkic, aby je zapamiętać.

Rozwój artystyczny i kariera


Dominika Remez malarstwo rozwijała od dziecka, po drodze studiując również fotografię w Polsce i w Irlandii. Wiele lat działała za granicą jako fotografka, robiąc fotoreportaże oraz pracując klasycznymi metodami we własnej ciemni. Obecnie, poza malowaniem obrazów pod wystawy oraz wykonywaniem różnych dzieł na zlecenie, prowadzi szkolenia z malowania żywicą epoksydową, oraz warsztaty malarskie dla dzieci i dorosłych.

Remez ma także na koncie wiele wystaw zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród nich m.in. Wystawę malarstwa Home Decor pt. ,,Art inSpire vol.8" w Warszawie w 2022 roku, wystawę ,,Wszystkie obrazy z mojej głowy", w galerii Nadwiślański Świt w Warszawie, czy wystawę „Odkrywanie różnorodności" zorganizowaną przez Marcon & Associés Business & Financial Lawin Monaco Monte-Carlo i Gallery of Young Polish Art w Beausoleil we Francji.

List of products by artist Dominika Remez

There is 1 product.

Sort by:
Showing 1-1 of 1 item(s)

Category
Painting
Subcategory
Oil
Material / Technique
oil on canvas
Format
level
Height (cm)
116
Width (cm)
178
Year
2022
Topic
Act
Ludzie
Mitologia
Przyroda

Ask about product price

Adam i Ewa

Adam i Ewa


Please fill below informations. Customer service will contact with You soon as is possible.

*

* Required fields

Cancel or  

close Shopping Cart