×
Andrzej Dromert
Urodził się w 1992 roku w Mikołowie. Studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie ukończył w 2018 roku z wyróżnieniem w pracowni dr hab. Karola Badyny prof. ASP. Od 2018 roku pracuje na macierzystej uczelni jako asystent w pracowni Rzeźby w Kamieniu prowadzonej przez ad. dr Marcina Nosko.
To artysta, który w swojej twórczości nie wykazuje potrzeby definiowania jej i zamykania w ramy czy schematy, co jednocześnie stanowi wyjątkowo dokładne określenie jego sztuki. Owo stwierdzenie, niebywale paradoksalne, przedstawiające w sobie nutę absurdu, obrazuje również zakres zainteresowania artysty w odniesieniu do jego twórczości. Podstawową problematyką jego prac jest szeroko rozumiane pojęcie Człowieka, zarówno pod względem psychologiczno-metafizycznym, jak i symboliki otaczających go przedmiotów. Pojęcia Dobra i Zła w jego twórczości są poddawane pod wątpliwość, stawiane są pytania bez odpowiedzi a prostolinijne postrzeganie Człowieczeństwa zostaje zburzone dzięki czemu artysta osiąga swój upragniony cel jakim jest ERROR.

W swoim dorobku artysta posiada wiele nagród oraz wyróżnień:

III nagroda w Międzynarodowym konkursie na projekt pomnika „Polskich Ofiar Komunizmu 1917-1989" w Lublinie (jako jeden z trzech autorów projektu) (2019)
I nagroda w międzynarodowym konkursie na projekt pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie (jako jeden z trzech autorów projektu) (2018)
Stypendium Sapere Auso (2017)
Nagroda na „1st Student Drawing Biennial/ The Drawing From The Studio/ Timisoara 2017"
III Nagroda w Ogólnopolskim konkursie „Xawery Dunikowski XX/XXI" (2015)
Stypendium Burmistrza miasta Mikołowa za wybitne osiągnięcia artystyczne(2013,2014)
Brał również udział w licznych plenerach i sympozjach m.in.:

Międzynarodowy plener „Geometria Kamienia" w Kartuzach (2018. 2019)
Międzynarodowe Sympozjum Rzeźby w Kamieniu w CRP w Orońsku (2019, 2018, 2016, 2014)
Międzynarodowe Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „Baltic Stone Symposium" w Imatrze (2015 Finlandia)
Ogólnopolski plener „Impresje Mikołowskie - Plener Młodych" (2007-2017)
Jego prace były prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych w wielu miejscach w Polsce i za granicą min. w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Wrocławiu, Wiedniu ,Wilnie, Timisoarze.

Artikel der Marke Andrzej Dromert

No products available yet

Stay tuned! More products will be shown here as they are added.

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password
close Shopping Cart