Gralewska Olga

Absolwentka krakowskiej ASP w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Trzykrotnie wyróżniona przez Radę Wydziału Malarstwa ASP (2011 r., 2012 r., 2013 r.). Ukończyła z wyróżnieniem Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. Laureatka stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin w 2007/2008 r. oraz stypendium Rektora ASP w Krakowie dla najlepszych studentów w 2014/2015 r. oraz w 2015/2016r.

W 2013r. indywidualna wystawa „Dialog ze światem ” w Galerii van Rij w Ćmielowie. W 2015r. indywidualne wystawy malarstwa – „Ping – pong ze sztuką” w Galerii Floriańska 22 w Krakowie oraz „Olgi Gralewskiej Retrospektywa” w CSW Solvay w Krakowie. W 2017r. indywidualna wystawa „MALERI” w Galleri ved Kirken w Aarhus w Danii.

Udział w wystawach zbiorowych w Lublinie (m.in. Galeria Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego na Zamku, Galeria „Po Schodach”), Supraślu (Ogólnopolskie Biennale Tkaniny Artystycznej w Supraślu), Sopocie (SDA), Wrocławiu (DNA Gallery), Warszawie (Desa Unicum), Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, w Krakowie oraz w Aarhus w Danii „Inspired by Aarhus exhibition”

Twórczość z zakresu malarstwa, grafiki, tkaniny artystycznej.

Prace w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i tworzy w Krakowie.

Zapisz się do naszego newslettera

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.