Dobrzański Jerzy

Urodzony w Rzeszowie w 1976 roku rzeźbiarz, projektant, absolwent warszawskiej ASP na Wydziale Rzeźby. Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej – stypendium w Pratt Institute w Nowym Jorku w 2012 roku, oraz stypendysta Ministra Kultury 2018 r. W 2015 r. uzyskał tytuł doktora w dziedzinie Wzornictwo Przemysłowe na Wydziale Form Przemysłowych Krakowskiej ASP.

W latach 2014-18 adiunkt na Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadził Pracownię Systemowego Projektowania Produktu na kierunku Wzornictwo.  

 

 

Przestrzeń publiczna jest jego naturalnym środowiskiem ekspozycji i eksploatacji twórczej. Projektuje obiekty przestrzenne i rzeźby funkcjonalne głównie  inspirowane społecznym stanem ducha, ciała i umysłu. Przeciwny wszelkim przejawom nietolerancji, wykluczania i braku empatii.

Własną metodologię projektową konstruuje w oparciu o pojęcie modułu i szeroko pojętej modularności jako manifestacji uniwersalnej zasady ekonomii w naturze. Za swoje projekty otrzymał nagrody: Must Have na Łódź Design Festiwal w Łodzi czy Top Design Award na Arena Design w Poznaniu.

Zapisz się do naszego newslettera

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.