Biernat Żaneta

Jestem absolwentką Liceum Plastycznego w Warszawie. W 1994 roku ukończyłam ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Projektowania Ubioru. Od ponad 20 lat jestem dyplomowanym projektantem.

 

Na co dzień  pracuję dla przemysłu odzieżowego, jednak od 2 lat tworzę sztukę nie tylko użytkową. Wpadłam w świat ilustracji modowej, zakochałam się w nim i zostałam. Zarówno w projektowaniu, jak i w rysunku inspirują mnie tkaniny (często to one są początkiem wszystkiego) i kobiety.

Moje prace to rysunki i kolaże , lubię łączyć linię piórka z ciężką kreską markera, delikatnymi tonami promarkerów czy pastelami kredek. Łączę techniki, które pomagają mi oddać subtelność rysunku koronki, finezję druku na jedwabiu czy też po prostu delikatność, urodę i kobiecość modelki.

 

Jako projektant zdobyłam tytuł Projektanta Roku, ale jako ilustrator dopiero zaczynam, cieszę się tym i bawię. Lubię skupiać się na pięknym detalu, hafcie, koronce. Staram się, aby na moim rysunku były one chociaż w części tak intrygujące, jak w rzeczywistości.

Zapisz się do naszego newslettera

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.